O NAS

Wszystko zaczęło się 10 lat temu - od jednego pomysłu. Od pomysłu, który zrodził się w głowie kilku osób, a pociągnął za sobą tysiące inicjatyw! Pomysł zawiązania Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania zmienił i nadal zmienia nasz czarnkowsko-trzcianecki region i nas samych.

Jesteśmy Stowarzyszeniem, które zostało założone w 2006 roku. Decyzja o założeniu Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania podyktowana była potrzebą wprowadzenia zmian w przestrzeni polskiej wsi. Jesteśmy samorządowcami, przedsiębiorcami, przedstawicielami organizacji pozarządowych, rolnikami, rękodzielnikami, lokalnymi animatorami i sportowcami.

Różnorodność działań to nasz wielki atut – dzięki niej znamy charakter i specyfikę obszarów wiejskich, a także potrafimy spojrzeć na nie z wielu perspektyw jednocześnie. Wiedza, doświadczenie i wieloletnia współpraca pozwalają nam wcielać w życie nowe rozwiązania, dzięki którym polska wieś unowocześnia się i staje się dobrym miejscem do życia. Pomagamy wdrażać nowatorskie pomysły mieszkańców, inspirujemy do wspólnego działania różne grupy odbiorców, ale jednocześnie – ciągle się uczymy.

Promujemy turystykę i lokalne marki. Animujemy czas wolny mieszkańców i zachęcamy do wspólnego dbania o sąsiedzką przestrzeń. Jesteśmy aktywni, zarażamy pasją i chęcią działania. Wspieramy osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, instytucje i grupy nieformalne.

Wspólnie możemy więcej. Dołącz do nas i wprowadzaj dobre zmiany w swojej okolicy.

Zapraszamy do współpracy!