doradztwo

ZASADY DORADZTWA ŚWIADCZONEGO PRZEZ PRACOWNIKÓW LGD

A. Zasady ogólne świadczenia doradztwa:

1. Doradztwo  jest świadczone nieodpłatnie.
2. Usługi doradcze, świadczą pracownicy Biura LGD, mający te zadania w zakresie obowiązków zgodnie z opisem stanowisk.
3. Doradztwo prowadzone jest w Biurze LGD w godzinach jego pracy oraz w uzasadnionych przypadkach w innych godzinach oraz poza biurem, w tym w szczególności w sytuacji zgłoszenia potrzeby doradztwa przez osoby niesprawne ruchowo lub inne osoby z grup defaworyzowanych.
4. Zgłoszenia potrzeby realizacji usługi doradczej przyjmowane są telefonicznie, mailowo lub osobiście w biurze LGD.
5. Co do zasady na spotkania doradcze obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. W uzasadnionych przypadkach usługa doradcza może być udzielona osobie zainteresowanej bez rezerwacji.
6. Doradztwo realizowane przez Biuro obejmuje w szczególności następujące tematy:
a) ogólne zasady wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju,
b) typy operacji (projektów) i grupy docelowe w ramach LSR,
c) zasady naboru i oceny wniosków o dofinansowanie,
d) zasady wypełniania wniosków aplikacyjnych i zasady przygotowania załączników,
e) zasady realizacji i rozliczenia projektów,
f) zasady wypełniania wniosków o płatność dla operacji realizujących założenia LSR.
7. Pracownicy Biura nie wypełniają wniosków o przyznanie pomocy oraz innych formularzy i dokumentów dotyczących naborów, np. załączników do wniosków.
8. Doradca i uczestnik po wykonanej usłudze doradczej wypełniają kartę doradztwa.
9. Za uczestnictwo w doradztwie oferowanym przez biuro LGD wnioskodawca otrzymuje punkty w ramach lokalnych kryteriów wyboru, jeśli jest to potwierdzone wypełnioną kartą doradczą.
10. Na podstawie wypełnionej karty doradztwa prowadzony jest rejestr doradztwa.

B. Sposób pomiaru jakości udzielonego doradztwa:

1. Osoba korzystająca z doradztwa w Biurze LGD wypełnia anonimowo ankietę oceniającą jakość doradztwa świadczonego przez LGD.

Ankieta dla osób korzystających z doradztwa