2015-09-03

Tydzień konsultacyjny już za nami – DZIĘKUJEMY!

Ostatnie wakacyjne dni były dla nas szczególnie gorące i ważne! 8 spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego oraz stoisko promocyjno-kunsultacyjne podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych. Oj działo się, działo! Ale po kolei…

Obecnie znajdujemy się w okresie przejściowym i przygotowujemy się do nowego rozdania środków europejskich na lata 2014-2020. Wspólnie z mieszkańcami przygotowujemy Lokalną Strategię Rozwoju, która określa m.in. cele i kierunki działań Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania. Dokument ten jest dla nas ogromnie ważny, bo dzięki niemu będziemy mogli wystartować w konkursie dla Lokalnych Grup Działania i zawalczyć o środki finansowe dla mieszkańców naszego terenu.

Na przełomie sierpnia i września zorganizowaliśmy spotkania w każdej gminie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Na konsultacjach, które były otwarte dla wszystkich, nie zabrakło przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych, rolników, przedsiębiorców, instytucji publicznych, sołtysów, radnych, grup nieformalnych a także lokalnych liderów. Przez kilka godzin pracowaliśmy nad określeniem mocnych i słabych stron naszego obszaru, wyznaczaliśmy grupy defaworyzowane, rozmawialiśmy o potrzebach i problemach, z którymi spotykamy się na co dzień. Uczestników spotkań zapoznaliśmy z „Arkuszem pomysłu” na podstawie którego zaplanujemy budżet oraz przedstawiliśmy możliwości finansowania projektów w nowym okresie programowania.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkań za zaangażowanie i wytrwałość. To bardzo ważne, że czujecie się Państwo odpowiedzialni za nasz wspólny obszar działania i że chcecie decydować o jego przyszłości. Już wiemy, że jesteście aktywni, bo do Biura Cz-T LGD spływają pierwsze „Arkusze pomysłów” na projekty, które chcielibyście zrealizować przy pomocy naszych środków.

Tych wszystkich, którzy nie zdążyli skorzystać z konsultacji w terenie zapraszamy na rozmowy do Biura Cz-T LGD w Czarnkowie (tel. 67 344 16 53). Przypominamy również, że na naszej stronie www.czarnkowsko-trzcianecka-lgd.pl  zapoznać się można z podstawowymi informacjami o nowym okresie finansowania. Do pobrania umieściliśmy również ankiety oraz „Arkusz pomysłu”. Na wypełnione dokumenty czekamy do 18 września br.

Aby być bliżej mieszkańców zorganizowaliśmy również stoisko promocyjno-kunsultacyjne podczas Powiatowo-Gminnego Święta Plonów. W niedzielę 31 sierpnia br. w Sarbii-Sarbce naprawdę było gorąco i to nie tylko ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Z konsultacji skorzystało ok. 100 osób. Uczestnicy dożynek chętnie brali  udział w Quizie o przyszłości Cz-T LGD. Dzięki współpracy z KGW Gębice oraz p. Jerzym Sołtysiakiem zapoznawaliśmy mieszkańców z lokalnymi przysmakami. Oczywiście i tym razem nie zapomnieliśmy o najmłodszych uczestnikach, którzy chętnie ustawiali się w kolejce, aby wspólnie z Animatorkami z Krzyża Wlkp. wykonać własnoręczną koszulkę, pomalować ceramiczne zwierzaki. Najodważniejsi wracali ze stoiska z uśmiechem i pomalowaną buzią.

Dziękujemy współtwórcom stoiska (Animatorkom z Krzyża Wlkp., Paniom z KGW Gębice i p. Jerzemu Sołtysiak ) oraz Sponsorom, którzy nie pozostali obojętni na nasz apel i pomogli nam przygotować atrakcje dla dzieci. Za wsparcie finansowe dziękujemy Nadleśnictwu Sarbia oraz Firmie „DANEX” z Roska, a Powiatowi Czarnkowsko-Trzcianeckiemu dziękujemy za ufundowanie ceramicznych zwierzaków.

Konsultacje społeczne współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach „Wsparcia przygotowawczego” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

MIASTO CZARNKÓW                                                                                                                       GMINA WIELEŃ

- 24.08.2015_konsultacje_miasto_czarnkow1_m.wachowiak.jpg- 24.08.2015_konsultacje_w_gminie_wielen_1_a.dolna.jpg

GMINA POŁAJEWO                                                                                                         GMINA CZARNKÓW

- 1.jpg                                                                   - czarnkowg1_27.08.2015_m.wachowiak.jpg