2015-07-22

Zmiany w Czarnkowsko - Trzcienckiej Lokalnej Grupie Działania

Zmiany w Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupie Działania

Szanowni Państwo.

Zakończył się okres realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oś IV Leader, a co za tym idzie okres realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju opracowanej w 2009r.

Obecnie złożyliśmy wniosek w zakresie poddziałania,,wsparcie przygotowawcze”, gdzie stowarzyszenie Czarnkowsko- Trzcianecka Lokalna Grupa Działania, tak jak inne LGD, przystąpiła do opracowania nowej Lokalnej Strategii Rozwoju, dla obszaru wszystkich ośmiu gmin Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego,  na kolejny okres programowania t j. lata 2014-2020.

Okres nadchodzących zmian to również zmiany organizacyjne w Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupie Działania.

Po 7 latach z funkcji Prezesa zrezygnowała Pani Elżbieta Rybarczyk. Zapowiedź zmian na stanowisku  nastąpiła już na konferencji podsumowującej działalność Czarnkowsko- Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania „W stronę rozwoju”, która odbyła się w dniu 16 czerwca 2015r.

Zarząd LGD na posiedzeniu w dniu 21 lipca 2015r., zgodnie ze statutem, wybrał spośród grona członków zarządu, Panią Agnieszkę Kulesza, która pełniła funkcję Sekretarz Zarządu( Pani Agnieszka Kulesza została powołana w skład zarządu po rezygnacji Pani Iwony Moraczyńskiej –Lilleeng, która reprezentuje samorząd gminy Trzcianka w Radzie oceniającej wnioski).Pani Agnieszka Kulesza wykonuje  obowiązki Dyrektora Biura, ponieważ w międzyczasie z funkcji zrezygnowała Pani Liliana Helwich. Sekretarzem Zarządu została Pani Elżbieta Rybarczyk.

Obecnie w skład Zarządu Czarnkowsko- Trzcianeckiej Lokalnej –Grupy Działania wchodzą:

Pani Agnieszka Kulesza- Prezes Zarządu

Pan Artur Powchowicz- Wiceprezes Zarządu

Pani Anna Fręś- Skarbnik Zarządu

Pani Elżbieta Rybarczyk- Sekretarz Zarządu

Pani Maria Rau-Heina- Członek Zarządu

Pan Pavol Antonić- Członek Zarządu

Pan Janusz Białoskórski – Członek Zarządu.

W biurze Czarnkowsko-Trzcianeckiej LGD pracują Pani Anna Dolna oraz Pani Monika Wachowiak. W maju 2014r. zrezygnowała z pracy Pani Magdalena Sauermann, która była z LGD od momentu jej tworzenia.

Obsługę finansową, od początku funkcjonowania LGD sprawuje Pani Danuta Wieczorek –Biuro Rachunkowe,,Bilans”.

Szanowni Państwo.

W takim składzie osobowym, jako Zarząd Czarnkowsko- Trzcianeckiej LGD, który otrzymał absolutorium i został zaakceptowany na kolejną 4 letnią kadencję na Walnym Zabraniu w dniu             1 czerwca 2015r. wraz z pracownikami biura oraz osobami współpracującymi przygotowujemy kolejny okres programowania środków unijnych w ramach PROW na lata 2014-2020.

Anna Fręś

Skarbnik Zarządu Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania.

- p1090816.jpg

- p1090822.jpg