2015-08-05

“Komat" z kulturą najwyższej próby !

- plakat_akt_2015.jpeg

"Komat" z kulturą najwyższej próby !

Firma „Komat” z Romanowa Dolnego to znany i ceniony w Polsce i na świecie producent mebli i urządzeń dla gastronomii. Powstały w 1993 r. zakład systematycznie i konsekwentnie buduje swoją markę,  tworząc „nowy wymiar gastronomii”. Na 20 - lecie otwarto nowoczesną halę produkcyjną, natomiast niedawno - okazały biurowiec z europejską klasą. Właściciel firmy Mieczysław Kozłowski to znakomity menadżer, jednocześnie mocno zaangażowany w różne społeczno - kulturalne inicjatywy i przedsięwzięcia.

Już 15 sierpnia, wraz z Miejskim Centrum Kultury, „Komat” zaprasza na teatralną ucztę. Będzie to widowisko plenerowe warszawskiego teatru AKT  pod tytułem „Poza czasem”. Spektakl miał premierę w ubiegłym roku, a powstał na zamówienie Miasta Stołecznego Warszawy. Zostanie pokazany w Czarnkowie na placu Wolności o godz. 21.00. Wstęp wolny.

Firma „Komat” sfinansowała w całości to kulturalne przedsięwzięcie.

Plenerowy spektakl teatralny „Poza czasem

Teatr Akt

To metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem to chwila, w której możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas.

Istotą podróży jest droga, a nie dotarcie do celu.

Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku
w połączeniu z muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko.

Spektakl został przygotowany we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą, a jego premiera miała miejsce w 2014roku.

Reżyseria – Agnieszka Musiałowicz i zespół

Scenografia – Tomasz Musiałowicz, Hektor Werios

Muzyka – Grzegorz Szyma i Dominik Strycharski

Produkcja – Teatr Akt

Występują: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Krzysztof Skarżyński, Julian Waglewski

Film:  http://youtu.be/OwigYzb4cs4

www.teatrakt.pl

„....to spektakl dobry dla wszystkich spragnionych wrażeń i refleksji nad tempem własnego życia, czy realizacji własnych marzeń. Teatr ruchu może powiedzieć niekiedy więcej niż mówią słowa, więc każdy zapewne po spektaklu pokusi się o własną fantastyczną interpretacje do czego skłania bogactwo używanych przez aktorów środków wyrazu i inspirujący scenariusz.

...Aktorzy  w swoim nowym pokazie w pomysłowy i lekki sposób ukazują wszystkie aspekty czasu. Wskazują też drogę ucieczki od szarej i często monotonnej rzeczywistości. Ucieczki do niczym nieskrępowanego świata fantazji.

„...dopracowany w każdym calu, na uznanie zasługuje pod każdym względem kostiumowym i aktorskim, a szczególnie muzycznym.

...to niezwykłe uliczne przedstawienie posiadające wszystkie walory, o jakich w teatrze granym w przestrzeni miejskiej można tylko zamarzyć

...Całość widowiska jest bezbłędnie przemyślana. Prosta, lecz zarazem idealna dekoracja nie rozprasza widza i pozwala w pełni docenić grę i kunszt aktorów. Uwagę przykuwają też dobrane po mistrzowsku rekwizyty, porażające swoją prostotą, są one zarazem wyszukane.

...Muzykę zostawiam na koniec. Jest tworzona na żywo podczas trwania spektaklu. Pomysł genialny. Dzięki temu całe przedstawienie ma swój niepowtarzalny i nietuzinkowy urok. Można mieć nawet wrażenie, że jest się na dobrym koncercie muzyki alternatywnej

Anna Dolna