2015-06-17

Konferencja "W stronę rozwoju"

16 czerwca 2015 roku w Rezydencji nad Jeziorem „Pestkownica” odbyła się konferencja „W stronę rozwoju” podsumowująca stan wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2007-2013.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy przedstawicieli Gmin, organizacji poza rządowych, lokalnych liderów, członków   Czarnkowsko – Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania,  wszystkie organizacje które przez te wszystkie lata pomagały tworzyć Czarnkowsko – Trzcianecką Lokalną Grupę Działania.

- dsc01070.jpg

Wszystkich gości oraz uczestników przywitały Pani Elżbieta Rybarczyk Prezes Czarnkowsko – Trzcianeckiej LGD oraz Pani Anna Fręś Skarbnik Czarnkowsko – Trzcianeckiej LGD, po czy głos zabrał Senator RP Mieczysław Augustyn.

- dsc01083.jpg

- dsc01127.jpg

Przy okazji podsumowania działalności Czarnkowsko – Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania wręczono podziękowania wszystkim przedstawicielom Gmin oraz Powiatu, za zaangażowanie i dotychczasową bardzo owocną współpracę.

Następnie Pan Arkadiusz Kościelski z ramienia Biura LGD zaprezentował  film promocyjny Czarnkowsko – Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania „Lider lokalnych zmian” oraz spacery wirtualne po Naszym Powiecie jako przykład wspólnej promocji obszaru Czarnkowsko – Trzcianeckiej LGD.

Następnymi punktami Konferencji były prezentacje dobrych praktyk z Wdrażania Osi 4 LEADER na obszarze Czarnkowsko – Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania, zaprezentowali się Państwo Katarzyna i Michał Jarczyńscy z wystąpieniem „Rezydencja nad Jeziorem w Pestkownicy przykładem dobrych praktyk w turystyce jako element realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju „.

- dsc01169.jpg

Pan Jakub Placha przedstawił wystąpienie pt; „ Bliżej Siebie i Natury = więcej sportu i kultury. Prezentacja efektów współpracy stowarzyszenia Bliżej Siebie i Natury z Gminą Lubasz i Czarnkowsko – Trzcianecką Lokalną Grupą Działania”

- dsc01150.jpg

Kolejnym wystąpieniem było „Turystyka w Powiecie Czarnkowsko – Trzcianeckim – pomysły, działania, finansowania, realizacja” w tą tematykę wprowadziła uczestników Pani Agata Michalska.

- dsc01182.jpg

Ostatnią prezentacją w tej części konferencji było wystąpienie Pani Moniki Serafinowskiej, która przedstawiła projekt „Aktywnie nad stawami".

Po przerwie głos zabrała Pani Emilia Wiśniewska z Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, która zaprezentowała „Stan Wdrażania Programu LEADER w Wielkopolsce”.

- dsc01247.jpg

Jako ostatni wystąpił Pan Grzegorz Cetner z prelekcją pn:” Potencjał społeczeństwa i infrastruktury – efekt wdrażania LSR 2007-2013 i kapitał na przyszłość”.

- dsc01264.jpg

Konferencję zakończył panel dyskusyjny oraz wymiana doświadczeń.

Konferencja zakończyła się w bardzo pozytywnej atmosferze. Może to i  podsumowanie pewnego etapu ale  nie oznacza to, że coś się kończy bo to dopiero początek – Działamy dalej !